نمایش نوار ابزار

ورزش در کرمانشاه، ورزش پایه و اساس ۴ قدرت اصلی و مهم

یکشنبه 22 سپتامبر 2019

ارتباط ورزش با قدرت

همه انسان ها در طول حیات خود با این هدف تلاش می کنند که بتوانند در زندگی، انسانی موفق و قدرتمند باشند. وقتی به قدرت از جنبه ی مثبت آن نگاه می کنیم، می بینیم که جلوه های بروز آن بی شمارند. اما جنبه های اصلی که بیشتر در جامعه با آن سر و کار داریم عبارتند از: قدرت اقتصادي، سياسي، اجتماعي و قدرت فني. همه اين جلوه ها که بیان کردیم یک پيش نياز دارند که اگر نگوییم ضروری ست، باید بگوییم که در رسیدن به انواع مختلف قدرت می تواند متغیری مهم و تاثیرگذار باشد و آن قدرت جسمی ست البته منظور من از قدرت جسمی شامل دو بعد روح و بدن است که هر دو مهم هستند و به شخصه اعتقاد دارم بدنی که روحی والا نداشته باشد، به آن جنبه از قدرت که مد نظر من است دست نخواهد یافت.
انسان اگر قدرت جسمي نداشته باشد، نمي تواند در انديشه دست یابی به ساير قدرت ها باشد و بدون تعالی جسم و جان معمولا یا زود از لحاظ بدنی خسته می شود یا از لحاظ روحی به قول معروف کم می آورد و در ناملایمات زندگی قافیه را می بازد.
برای کسب قدرت جسمی باید ورزش کرد و جسم را پرورش داد. اگر مي خواهيم (قدرت اقتصادي)، (قدرت سياسي)، (قدرت اجتماعي) و يا (قدرت فني) داشته باشيم، ابتدا بايد به شیوه ای درست هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ روحی خود را تقویت کرده و با انجام ورزش های مناسب جسم و جان خود را توانمند سازیم.

اهمیت ورزش

در این مقاله بیشتر علاقمندم ورزش را که ابزار ساختن قدرت جسمی ست که به گمانم پایه و اساس قدرت های دیگر است، از نظرگاه ورزش بدنی بررسی نمایم و در نهایت با بررسی ورزش در کرمانشاه بتوانم گامی در بهبود مشکلات شهری بردارم و کمکی هرچند کوچک برای بهبود ابعاد قدرت در کرمانشاه نمایم.

ورزش آنچنان مهم است که در بعد قهرمانی آن مثلا وقتی که وزنه برداران ما وزنه ی فوق سنگین را بالای سر می برند، یا در کشتی داور دست کشتی گیر ایرانی را به عنوان برنده بالا می برد، یا هنگامی که والیبالیست های ما در جهان افتخار آفرینی می کنند و یا فوتبالیست های ما در جام جهانی از جان برای اعتلای کشور مایه می گذارند. در جامعه شور و هیجانی می آفرینند که امید و سرزندگی و شادی را در یکایک مردمان این مرز و بوم می توان حس کرد و چه قدرتی بالاتر از ورزش می تواند غرور یک ملت را بجنباند و او را وادار به کارهایی کند که با هیچ یک از ابعاد دیگر قدرت، چه سیاسی و چه اقتصادی و فرهنگی قادر به انجام آن نخواهیم بود.
حال که ما می دانیم ورزش سنگ پایه ی انواع قدرت است، باید بپذیریم اگر به این بخش مهم خوب رسیدگی نشود، چقدر پایه های قدرت یک جامعه می تواند تضعیف شود. باید دغدغه های ورزشکاران را خوب شناخت و معضلات این قشر مهم و تاثیرگذار را به نحوه صحیحی شناسایی کرد.

ورزش در کرمانشاه

ورزش در کرمانشاه ریشه ای باستانی دارد و از این خطه ورزشکاران بسیار زیادی رشد و نمو کرده اند. ورزشکاران کرمانشاه پیشینه ی ارزشمندی دارند، که باعث افتخار هر کرمانشاهی است. به عنوان مثال در حوزه ی کشتی، بوکس، تکواندو و دیگر رشته های رزمی ما قهرمانان بزرگی داریم که هر کدام از شما به آن ها می بالید.
ورزش در بعد بدنی به طور کلی خود به دو دسته ورزش حرفه ای برای قهرمانی و ورزش در جهت سلامتی و سرگرمی و نشاط تقسیم می شود. در ورزش حرفه ای، خبر قهرمانی جوانان کرمانشاهی نشان دهنده ی این است که با اندک سرمایه گذاری بر روی ورزش کرمانشاه شاهد نتایج خوب و افتخارآمیزی خواهیم بود.
چه خوب است که با برنامه ریزی و سرمایه گذاری صحیح ورزش را که حامل سلامت، شادابی و باعث ایجاد انگیزه ی بالا و تحریک نیروی جوانی است با سستی و رخوت، اعتیاد، بیماری و… جایگزین کنیم. اما این امر مهم چگونه اتفاق می افتد و چه می شود که ورزش را عادت اقشار مختلف کنیم. یکی از مهم ترین دلایل که می تواند ورزش را جایگزین عوامل مخرب کند، دسترس پذیری اشخاص جامعه به اماکن ورزشی و لوازم مورد نیاز آن است.
براساس صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه در سال ۹۵، این استان پایین ترین سرانه فضاهای ورزشی کشور را دارا بوده است. که این خود نشان دهنده ی این است که ما تا چه حد درباره این موضوع کوتاهی نموده ایم و تا چه حد به مشکلات بی توجه شده ایم. اگر بخواهیم مشکلات اساسی تر استان مانند بیکاری، فقر و اعتیاد را حل نماییم، باید تسهیلات ورزشی و فضاهایی که مستقیما به نشاط جامعه کمک می کند را افزایش دهیم. تا بتوانیم انسان هایی توانمند تر چه از نظر بدنی و چه روحی داشته باشیم. لازم به ذکر است که همه می دانیم ورزش چقدر می تواند از نظر روحی به یک شخص کمک کند و جامعه که از اشخاص تشکیل شده برآیندی از سلامت تک تک افرادی است که در آن زندگی می کنند. در پایان مثل همیشه از شما عزیزان می خواهم که نظرات خود را برای من ارسال کنید، تا من نیز با شنیدن نظرات شما بتوانم به خود کمک کرده و در تعالی خویش کوشا باشم.

ارادتمند شما نوذر قنبری

مطالب مشابه
دیدگاه ها