نمایش نوار ابزار

تاریخ انتخابات یازدهمین دوره مجالس شورای اسلامی در ۲ اسفند ۱۳۹۸

شنبه 12 اکتبر 2019

تاریخ انتخابات یازدهمین دوره مجالس شورای اسلامی در ۲ اسفند ۱۳۹۸

تاریخ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو دور به تاریخ های ۲ اسفند ۱۳۹۸ و اردیبهشت ۱۳۹۹ برگزار می شود. همچنین در این زمان انتخابات میان دوره ای برای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز همزمان برگزار می گردد.

همچنین باید گفت که دوره دهم قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی ایران در خرداد ماه ۱۳۹۹ به پایان می رسد و طبق قوانین در کشور ایران انتخابات چند ماه زودتر از شروع دوره بعد برگزار می گردد. مطابق قوانین وزارت کشور مجری برگزاری انتخابات و شورای نگهبان ضمن بررسی صلاحیت های داوطلبان و تایید نهایی صحت برگزاری انتخابات باید با تاریخ برگزاری نیز موافق باشد.
سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور، از تایید این تاریخ توسط شوران نگهبان خبر داده است.

جالب است این را بدانیم که انتخابات در ایران یکی از پرشور ترین نوع انتخابات در جهان می باشد، که تقریبا هر دو سال یک بار در کشور برگزار می شود و صندق های رای گیری در ایران و خارج از مرزها برای هموطنان مقیم خارج از کشور هم در نظر گرفته می شود. به امید اعتلای کشور و پیشرفت روز افزون این مرز و بوم این نکته هم بنظرم رسید که بگویم تجربه انتخابات برای هر ملتی یک بینش فوق العاده بوجود می آورد و ملت را در برابر بسیاری از مشکلات واکسینه می نماید.

علاقه مندان می توانند مختصر تاریخچه مجلس شورای اسلامی را در مقاله مجلس شورای اسلامی از تاریخچه پیداش تا وظایف مطالعه نمایند و همچنین اگر علاقه مند به تاریخچه مجلس در کرمانشاه هستید نیز دیگر مقاله من تاریخچه مجلس در کرمانشاه پس از انقلاب ۱۳۵۷را مطالعه نمایید.

 

دکتر نوذر قنبری

مطالب مشابه
دیدگاه ها